Kommunikációs munkatársat keresünk

A 17. Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivált 2020. november 10-15. között rendezzük meg Budapesten és november 19-22. között több vidéki városban, valamint a fesztivál történetében először online is szervezünk vetítéseket, közönségtalálkozókat és szakmai programokat. Keressük a kommunikációs csapat legújabb tettrekész tagját, aki hozzá tud járulni a Fesztivál sikeres lebonyolításához ebben a különösen nagy kihívásokkal teli évben.

Feladatok:

  • sajtóterv, sajtóközlemények és rövid hírek írása és kiküldése
  • sajtómegjelenések koordinálása, interjúk szervezése, kiemelt médiafigyelem generálása
  • személyes részvétel heti min. egy kommunikációs meetingen, memo készítése
  • sajtóközlemények fordíttatása és angol nyelvi lektorral való egyeztetés
  • sajtóakkreditáció intézése, sajtójegyek regisztrálása
  • fesztivál idején gyors reakció az újságírók kéréseire (előzetesek, jelenetfotók küldése)
  • kapcsolatfelvétel médiapartnerekkel, együttműködés előkészítése
  • hirdetések paramétereinek kommunikálása a grafikus felé, javításuk, leadásuk
  • médiapartnerek logóinak és hirdetésének bekérése a saját felületeinkre
  • hirdetési megrendelők adminisztrációja
  • előzetes információszerzés a programmal, filmekkel, vendégekkel kapcsolatban
  • sajtófigyelés, megjelenések vezetése

Munkafeltételek:

  • rugalmas időbeosztás, heti 20-30 óra szeptembertől november végéig, a fesztivál ideje alatt hétvégi és esti munkavégzés is
  • home-office, heti minimum egy alkalommal közös megbeszélés a Verzió irodájában (Budapest, 1051)
  • számlaképesség
  • kiváló kommunikációs és problémamegoldó készség
  • dokumentumfilmek iránti fogékonyság
  • felelősségteljes feladatvégzés
  • az ideális jelentkező nyitott, elhivatott és igazi csapatjátékos

Szakmai elvárások:

  • naprakész tudás a digitális kommunikáció eszközrendszereiről
  • hazai és nemzetközi dokumentumfilm fesztiválok alapszintű ismerete (IDFA, One World, stb.)
  • élő kapcsolatok a fesztivál tematikája iránt érdeklődő média képviselőivel
  • sajtókommunikáció területén szerzett min. 2 éves tapasztalat
  • anyanyelvi magyar mellett kitűnő angol nyelvtudás szóban és írásban
  • előny: kommunikáció és médiatudomány vagy marketing végzettség

Amit kínálunk:

  • azonnali munkakezdés
  • versenyképes díjazás egyéni megállapodás és tapasztalat szerint
  • változatos, kihívásokkal teli feladatkör
  • széleskörű kulturális és civil kapcsolatrendszer
  • személyi és tárgyi feltételek biztosítása
  • nyitottság az új ötletek befogadására

Ha úgy érzed, tudsz azonosulni a Verzió szellemiségével és máris tele vagy ötletekkel, küldd el angol nyelvű önéletrajzodat, kiemelve releváns tapasztalataidat, szakmai referenciáidat hivatkozásokkal és egy max. egyoldalas angol nyelvű motivációs levelet az info@verzio.org-ra.

A tárgyban jelöld meg: COMM

A beérkező jelentkezéseket folyamatosan bíráljuk el. A jelentkezéseket augusztus 30-ig várjuk.